Вітальне слово
Аудиторія-музей «Літературне Придніпров’я» - унікальна в регіоні. Вона відкрита 10 жовтня 2008 року в корпусі №1 Дніпропетровського (нині – Дніпровського) національного університету імені Олеся Гончара. У її експозиції представлено персоналії чільних письменників нашого краю, більшість з яких – і це предмет особливої гордості нашого університету – здобували філологічну освіту в його стінах. Візуально представляє багате на таланти Придніпров’я «Літературна карта» області, на якій позначені рідні містечка її сорока трьох письменників.
Парад майстрів пера, які народилися біля Дніпра, відкривають метри вітчизняної літератури – Олесь Гончар, Павло Загребельний, Любов Голота, Валентин Чемерис. У поданих тут-таки життєписах відбито їхній мистецький злет, вагомий творчий доробок, безцінний внесок у вітчизняну культуру. Сімдесят п’ять письменників, членів Дніпропетровської організації національної Спілки письменників України, поіменно представлені в аудиторії-музеї. Збірки багатьох з них складають чималу бібліотеку, яка зберігається у відкритих стендах. На почесному місці – твори Лесі Степовички та Івана Сокульського, Сергія Бурлакова та Ганни Світличної, Володимира Булаєнка та Наталки Нікуліної, Раїси Лиши та Ганни Шепітько, Миколи Миколаєнка та Віктора Веретенникова та багатьох інших, чиї імена посіли почесне місце у вітчизняній літературі. Майже на всіх представлених в експозиції виданнях є дарчі автографи авторів, що засвідчують їхній творчий зв'язок з університетом. Тут радо вітають письменників-земляків, влаштовують цікаві зустрічі зі студентством, запрошують на літературні читання та інші культурні заходи.
В експозиції аудиторії-музею «Літературне Придніпров’я» зібрано матеріали, які стосуються історії Дніпропетровської організації національної Спілки письменників України. Фонд аудиторії поповнюють числа виданих у різні роки альманаху письменників Придніпров’я «Степова Еллада», літературно-мистецького часопису «Січеслав». Безцінним свідченням вивільнення творчої думки з тенет офіційної цензури є машинописний примірник альманаху «Пороги» (1989 – 1990 роки), виданий асоціацією незалежної творчої інтелігенції, на сторінках якого надруковані твори репресованих письменників, діаспорних науковців. Чимало світлин, газетних матеріалів у фондах аудиторії-музею засвідчують багате літературне життя нашого регіону.
Ірина Попова, декан факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, професор.